About Us
У кошику немає товарів. Почніть покупки в нашому каталозі

Перший у світі побутовий кондиціонер

16 березня 2020

Кондиціонери, як ефективні пристрої для охолодження повітря, відрізняються досить тривалою історією, яка починається з їхнього проекту, створеного ще в 19 столітті. Але в той час справа далі теоретичних розробок не пішла, а реальні пристрої були створені століття потому.

Прототипом нинішніх побутових кондиціонерів виступає агрегат по охолодженню повітря, який випустила в кінці 20-х років минулого століття компанія General Electric. Однак в цьому пристрої холодоагентом виступав шкідливий для здоров'я людей елемент - аміак. Тому компресор, а також конденсатор виносили за межі житлового приміщення.
Перший кондиціонер

Вілліс Керрієр спостерігає за центрифуговою охолоджувальною машиною в Сіракузах, Нью-Йорк, 1922 рік

На початку 30-х років технічний прогрес дійшов до того, що люди навчилися синтезувати фреон, який нешкідливий для організму людини. Це дозволило конструкторам зібрати всі деталі пристрою для охолодження повітря в один корпус. В результаті схема монтажу кондиціонера стала зовсім іншою, ніж раніше. Він став більш компактним і зручним у використанні.

Фреон почали повсюдно використовувати в побутових кондиціонерах, установку яких зробити досить легко, та й вартість їх є невисокою. Установка кондиціонера при сучасних технологіях займає не більше 3 годин, в той час як на початку 19 століття цей процес міг зайнятий кілька тижнів. Протягом досить тривалого часу у виробництві кондиціонерів лідируючі позиції належали американським компаніям. Але кінець 50-х ознаменувався переломом ситуації на користь японців, які стали займати міцні позиції в даному ринковому сегменті.

Компанія Toshiba з Японії на початку 60-х років стала в серійних масштабах виробляти кондиціонер, який розділений на пару блоків. Даний тип пристрою охолодження повітря (спліт-система) став користуватися великою популярністю у населення, у порівнянні з моделями, які випускалися раніше. Також великих успіхів у випуску кондиціонерів досягла інша японська компанія - Mitsubishi. На поточний момент вона є одним з провідних виробників кондиціонерів різних видів.

Слід зазначити, що перші спліт-системи стали встановлюватися в багатьох приміщеннях, і протягом короткого часу вони довели свою функціональність і практичність. Крім цього, процес обслуговування і ремонту цих пристроїв не займає багато часу, що є позитивними моментом для власників житлових і комерційних приміщень.

кондиционеры
Якщо перші спліт-системи були досить примітивними, то з часом вони стали більш зручними у використанні. Вони стали оснащуватися пультом дистанційного управління з наявністю рідкокристалічного дисплея. Пристрій дозволяє встановлювати в приміщенні будь-яку температуру в рамках заданого діапазону.

Примітно, що нові пристрої стали працювати набагато тихіше попередників, оскільки компресор виносився за межі приміщення. Крім того, стало можливим розміщувати внутрішній блок конструкції в будь-якому місці, яке зручно для домовласника. Найчастіше в одному приміщенні встановлюють кілька внутрішніх блоків для створення оптимального температурного режиму.
В кінці 60-х років з'явилися мультиспліт-системи - пристрої, де один зовнішній блок поєднується з декількома внутрішніми аналогами. На поточний момент вони включають 2-6 внутрішніх блоків, які характеризуються різними типами. Кожен з них призначається для застосування в певних умовах.

З роками конструкції кондиціонерів, які використовуються в побутових умовах, стають більш ефективними і якісними. Особливо ця обставина стосується пристроїв, що виготовляються на потужностях японських компаній. Це сприяє зростанню популярності кондиціонерів в різних країнах.

Замовити зворотний дзвінок ×