About Us
У кошику немає товарів. Почніть покупки в нашому каталозі

21.02.2020 р.

Фрео́ни — група галогеномістких речовин, що киплять при кімнатній температурі. Високолеткі, здебільшого інертні біля поверхні Землі, використовуються в холодильній промисловості і як розпилювачі в аерозольних упаковках. (інформація з Вікіпедії)

З метою зменшення парникового ефекту через використання холодоагентів, на початку 2015 року Європа прийняла нові правила щодо викидів парникових газів. Мета полягає в тому, щоб поступово переходити від R410A до R32 холодоагенту і далі, в майбутньому, на більш екологічно чисті холодоагенти.

Щоб побачити повне уявлення про холодоагенти, треба повернутися в минуле, коли кондиціонери використовували холодоагент R-22, в народі його називають "фреон". Від  цього охолоджувального середовища відмовилися, оскільки воно негативно впливало на озон, і було замінено на R-410A, який використовується і сьогодні. R-410A не є озоноруйнівним, але має відносно високий GWP (потенціал глобального потепління) - 2088. Тому було створено нову «екологічно чисту» охолоджуючу рідину класу R32. Його GWP становить 675.

Крім того, холодоагент R32 забезпечує дещо кращу передачу тепла, що призводить до підвищення енергоефективності. R32 - це однокомпонентний теплоносій, який полегшує повторне використання та переробку. Окрім того, він є порівняно недорогим у виробництві, його легше обробляти, оскільки він не розчиняється та використовує відому технологію, зберігаючи аналогічні витрати. З цієї причини кондиціонерам простіше відповідати вимогам енергетичного класу A +++, а для виробників вартість холодоагенту нижча в загальній вартості виробництва кондиціонерів.

Кожен холодоагент має сильні та слабкі сторони, які також відрізняються залежно від типу продукту, на який спрямований. Багато великих виробників кондиціонерів вважають, що R32 є оптимальним вибором для використання у своїх продуктах, оскільки:

  • має низький GWP (675)
  • нульовий потенціал виснаження озону (ODP)
  • ідеально підходить для нового покоління обладнання
  • пропонує більшу ефективність та роботу з довшими трубами
  • відповідає нормам "Правил щодо викидів газів"
  • потрібен менший об'єм холодоагенту на кВт
  • є доступним та легкодоступним

Автор: Любов Мазур


Замовити зворотний дзвінок ×